Rozkopana główna ulica w Białej Piskiej

Rozpoczął się remont ul. Moniuszki w Białej Piskiej. W trakcie prac ruch odbywa się wahadłowo. Remont drogi krajowej został podzielony na etapy.

Od kilku dni trwa remont drogi krajowej biegnącej przez Białą Piską. Prace odbywają się na odcinku ul. Moniuszki od skrzyżowania z ul. Witosa do poczty, czyli wjazdu do miasta od strony Pisza. Oprócz wymiany nawierzchni jezdni, w planach jest także modernizacja kanalizacji deszczowej, poszerzenie chodników, a także budowa nowej zatoczki autobusowej przy Szkole Podstawowej w Białej Piskiej. By podnieść bezpieczeństwo uczniów miejscowych szkół, nad przejściem dla pieszych zbudowany zostanie aktywny znak świetlny.

Prace prowadzone przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Pisza zakończą się w czerwcu. W trakcie remontu drogi ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany przez sygnalizatory świetlne. Kierowcy przejeżdżający przez Białą Piską muszą liczyć się z kilkuminutowym postojem.

To pierwszy etap remontu ul. Moniuszki w Białej Piskiej. Przebudowę rozpoczęto od najbardziej zniszczonego odcinka, który wykonany był z kostki brukowej, a jej ubytki były łatane asfaltem. Po zakończeniu prac przez PDM, rozpocznie się remont odcinka od poczty do skrzyżowania z ul. Sikorskiego, który będzie wykonywała firma z Ełku.