Dla dziewcząt siatka, dla chłopców lekka

 

W Samorządowym Gimnazjum Publicznym w Piszu prowadzona jest rekrutacja do klasy pierwszej o profilu sportowym. Dziewczęta będą trenowały siatkówkę, a chłopcy lekką atletykę.

Ciekawą ofertę na nowy rok szkolny przygotowało Samorządowe Gimnazjum Publiczne w Piszu, funkcjonujące w Zespole Szkół nr 1. Od września ruszy klasa sportowa z zajęciami siatkówki dla dziewcząt oraz lekkiej atletyki dla chłopców. Zainteresowani więcej informacji uzyskają w sekretariacie ZS nr 1 w Piszu.

– Liczę, że znajdą chętne dziewczęta, które chcą połączyć naukę w gimnazjum z treningami siatkarskimi. Praca w takim wymiarze czasowym, jaki daje klasa o profilu sportowym, pozwala myśleć rozwoju i sukcesach – mówi Maciej Chlewicki, który będzie prowadził zajęcia dziewcząt.

Chętni do nauki w klasie o profilu sportowym muszą wziąć udział w rekrutacji połączonej z testami sprawnościowymi. Zajęcia dla kandydatów odbędą się 30 maja. Sprawdzane będą gibkość, skoczność, szybkość, a także wytrzymałość i umiejętności techniczne.