Ligę dziewcząt zakończy turniej finałowy

Licealistki z „Nowego Ogólniaka” były niepokonane w pierwszej fazie VII Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Powiatu Piskiego o Puchar Starosty Piskiego. W turnieju finałowym zagrają także uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej, Gimnazjum nr 2 w Piszu oraz Samorządowego Gimnazjum Publicznego.

Zakończyła się pierwsza część zmagań w siatkarskich rozgrywkach szkolnych zespołów dziewcząt z powiatu piskiego. Po rozegraniu fazy grupowej wyłonione zostały zespoły, które zagrają o czołowe miejsca w turnieju finałowym w Zespole Szkół nr 1 w Piszu. Zgodnie z oczekiwaniami awans uzyskały najstarsze w stawce licealistki z „Nowego Ogólniaka”, które wygrały wszystkie spotkania oraz reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 Białej Piskiej. Stawkę uzupełniły uczennice Gimnazjum nr 2 oraz Samorządowego Gimnazjum Publicznego.

Maciej Chlewicki, koordynator rozgrywek z ZS nr 1 w Piszu, cieszy się dobrych występów obu zespołów, które prowadzi. O ile licealistki były w gronie faworytek od początku, to reprezentantki gimnazjum musiały stoczyć kilka zaciętych pojedynków i zdołały rozstrzygnąć je na swoją stronę.

– To nowy zespół, które trenuje od jesieni, ale już widać postępy – mówi Maciej Chlewicki. – Pamiętam smutne miny dziewcząt, gdy kilka miesięcy temu nie przebrnęły gminnych eliminacji Mistrzostw Województwa. Teraz wygrały wszystkie mecze z gimnazjalistkami z Pisza, Orzysza i Białej Piskiej, dzięki czemu zagrają w turnieju finałowym.

Ostatnia odsłona zmagań dziewcząt w ostatnich dniach maja lub na początku czerwca. Po fazie grupowej udział w rozgrywkach zakończyły gimnazjalistki z Orzysza, Rucianego-Nidy oraz Gimnazjum nr 1 w Piszu.