Autobus energetyczny zaparkował w Piszu

Dziś przed południem pod piskim ratuszem zaparkował autobus energetyczny. Ideą ekologicznej trasy jest edukacja dotycząca poszanowania energii i ochrony środowiska.

Autobus, który do Pisza przyjechał z Ełku, najeżony jest dosłownie eksponatami poświęconymi odnawialnym źródłom energii. Wewnątrz znajdziemy m.in. energooszczędne tablety, żarówki i wiele innych ciekawych gadżetów, które jak można się domyślić, najbardziej podobają się dzieciom.

Ekologiczna autobusowa ekspedycja prowadzona przez Krajową Agencję Poszanowania Energii skierowana jest głównie do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Do autobusu zajrzeć mogą również dorośli, którzy również mogą dowiedzieć się wiele o tym, jak wytwarzać energię i jak z niej korzystać przy jak najmniejszych stratach.

W Piszu, zanim autobus zaparkował przed ratuszem, pierwszym przystankiem był plac przed Urzędem Miejskim. Ekologiczny pojazd odwiedził już województwo podlaskie, a pojutrze opuści Warmię i Mazury. Celem kampanii jest informowanie o zmianach klimatycznych i sposobach zapobiegania.

DSC_2741