Zuchy TSK Roś wygrały turniej w Białymstoku

Zespół TSK Roś Pisz triumfował II Batory Basket Cup w Białymstoku. Podopieczni Zbigniewa Wykowskiego rozstrzygnęli na swoją korzyść wszystkie pojedynki.

Po zwycięstwie w Małej Lidze Żubrów, tym razem zespół zuchów TSK Roś Pisz zagrał w trzydniowym turnieju w Białymstoku. Piszanie znów okazali się najlepsi, wygrywając rozgrywki w efektownym stylu. Jedynym rywalem, który potrafił nawiązać walkę z zawodnikami TSK Roś był As Mrągowo.

Drużyny z naszego województwa spotkały się w walce o finał. Piszanie dobrze rozpoczęli mecz, ale z upływem czasu ich kontrola nad wydarzeniami na boisku była coraz mniejsza. Rywale w końcu wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i byli blisko pokonania piszan. Zespół TSK jeszcze raz zerwał się do walki i zdołał odwrócić losy rywalizacji. Rzut na wagę zwycięstwa 26:25 oddał Oliwier Duchnowski, który został wybrany MVP turnieju.

Finał z Ochotą Warszawa był formalnością. Już do przerwy piszanie prowadzili 29:11, a cały mecz zakończył się wynikiem 45:25. W fazie grupowej najlepszy zespół rozgrywek odprawił kolejno 40:10 MTS Zambrów, 49:29 LA Basket Warszawa, 49:15 MKS Batory Białystok.

Oprócz Oliviera Duchnowskiego wyróżniono także Macieja Milewskiego, który został wybrany do najlepszej piątki turnieju, a także Jakuba Piotrowskiego najlepszego zawodnika turnieju.

Reprezentowali TSK Roś Pisz:
Roś: O. Duchnowski, J. Piotrowski, K. Wojtowicz, M. Curyło, J. Gołaś, J. Jabłoński, J. Lebiedziński, A. Rurkowski, R. Stypiński, W. Szymborski, M. Milewski, B. Kazubek – trener Zbigniew Wykowski