Obrady młodzieżowego Sejmu poprowadzi marszałek z Pisza

Igor Żarnowski z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Piszu został wybrany Marszałkiem XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży, który będzie obradował 1 czerwca. W komisji pracującej nad projektem uchwały znalazła się także Aleksandra Kłok.

Dwoje uczniów „Nowego Ogólniaka” zasiądzie w sejmowych ławach podczas XXII Sejmu Dzieci i Młodzieży. Projekt przygotowany przez Aleksandrę Kłok i Igora Żarnowskiego został oceniony bardzo dobrze. Piszanie otrzymali najwyższą liczbę punktów, a w naszych województwie udało się to tylko jeszcze jednej parze uczniów z Sępopola.

Było to przepustką do prac w komisji problemowej, która w weekend spotkała się w Warszawie. Nastolatkowie pod okiem historyków z Instytutu Pamięci Narodowej dyskutowali o kilku ważnych kwestiach, nad którymi będzie obradował 1 czerwca ich sejm. W tym roku tematem przewodnim są miejsca pamięci, które stanowią źródło historii i namacalny dowód ważnych wydarzeń, ale często w lokalnej społeczności są zapomniane bądź niezauważane.

Podczas spotkania komisji wybrano także Marszałków Sejmu, którzy poprowadzą młodzieżowe obrady. Jednym z nich został Igor Żarnowski. W niedzielę licealista miał okazję odwiedzić salę plenarną i wziął udział w szkoleniu poprowadzonym przez pracowników Kancelarii Sejmu.