Polsat na żywo z Pisza – niedziela 19.30

Państwo w Państwie – program telewizji Polsat, w którym poruszana jest niesprawiedliwość jakiej doświadczają zwykli ludzie, znów powraca do Pisza. Kolejny raz dziennikarze zjawią się przed zakładem fryzjerskim Bożeny Sobolewskiej. Transmisja na żywo w niedzielę o godz.19.30.

Pani Bożena i jej rodzina nie śpią po nocach i żyją w stresie od kilku lat. Powodem zszarganych nerwów jest pomyłka urzędnika, który wypełniając dokumenty zamienił numery działek. Wydawałoby się błahy błąd, który można zwyczajnie poprawić. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste…

O problemie Bożeny Sobolewskiej pisaliśmy w “Tygodniku Piskim” już dwukrotnie. Telewizja “Polsat” w tej sprawie też emitowała już swój program.

Dwadzieścia cztery lata temu Bożena Sobolewska kupiła przy ul. Wojska Polskiego działkę. Od tamtej pory przez lata była przekonana, że jest to jej działka. Wraz z mężem wybudowali na zakład fryzjerski. Niestety w 2011 roku pani Bożena dowiedziała się, że pomylono numery działek. Okazało się, że nie kupiła gruntu na którym stoi jej pawilon, a inny kilkanaście metrów obok. Właścicielka drugiego pawilonu bardzo go zadłużyła. Z wyliczeń Bożeny Sobolewskiej wynika, że z odsetkami jest to 700 tys. zł. Wierzyciele już wpisali się na hipotekę zakładu fryzjerskiego, który błędnie “wpisany w papiery”, tak naprawdę nie jest własnością pani Bożeny.

Transmisja na żywo sprzed zakładu fryzjerskiego na ul. Wojska Polskiego w Piszu i z Warszawy w niedzielę o godz. 19.30. Telewizja “Polsat” program “Państwo w Państwie”. Reportaż Małgorzaty Cecherz i Karoliny Rogali.