Przedszkolacy na policji

Zobacz galerię
4 zdjęć
Przedszkolacy na policji

Przedszkolacy na policji

Przedszkolacy na policji

Przedszkolacy na policji

Pierwsza grupa dzieci odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Piszu w ramach akcji „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”. Najmłodsi spotkali się z funkcjonariuszami i obejrzeli sprzęt, a największą frajdą było pobieranie odcisków palców.

Odbyło się pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Piszu jako dni otwarte. Dla najmłodszych to znakomita okazja, by spotkać się z policjantami, dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna praca. Chętni mogli przymierzyć policyjny mundur, hełm czy czapkę, wziąć do ręki pałkę i kajdanki.

– Na zakończenie policjanci robili najmłodszym odciski palców, co bardzo spodobało się przedszkolakom – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Podczas spotkań policjanci przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami, tłumaczyli jak postępować w trudnych sytuacjach, gdzie szukać pomocy. Nie brakowało ciekawych pytań ze strony najmłodszych oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami oraz policjantkami.

W ramach akcji „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji” w KPP w Piszu zaplanowano łącznie sześć spotkań. Kolejne odbędą się 18 i 25 maja oraz 8, 15 i 22 czerwca. W zajęciach mogą uczestniczyć grupy zorganizowane. Zainteresowani nauczyciele mogą kontaktować się z podkom. Anną Szypczyńską lub st. sierż. Moniką Boratyńską pod numerem telefonu 87 42 54 266.