Cenne doświadczenie na turniejach w Ełku

Szkolne zespoły siatkarskie z Pisza i Rucianego-Nidy rywalizowały w dwóch turniejach dziewcząt w Ełku. Gimnazjalistki z Rucianego-Nidy wygrały rozgrywki młodziczek podczas zmagań zorganizowanych przez Salos, a licealistki z Zespołu Szkół nr 1 w Piszu zajęły 2. miejsce w kategorii open.

Reprezentantki Publicznego Gimnazjum w Rucianem-Nidzie wygrały rozgrywki w kategorii do lat 14 podczas V Wiosennego Turnieju w Piłce Siatkowej Dziewcząt “Salos 2016” w Ełku. Zwycięstwo w turnieju towarzyskim to największy sukces zespołu, który pod okiem Sebastiana Sęka trenuje od kilku miesięcy. Drużyna z powiatu piskiego w klasyfikacji końcowej wyprzedziła Salos Ełk, MOSiR Giżycko i Jantar Gołdap.

Na 2. miejscu w tych samych rozgrywkach, ale grupie wiekowej open, uplasowały się reprezentantki Zespołu Szkół nr 1 Piszu. Licealistki z „Nowego Ogólniaka” zagrały z UKS Sprint Płociczno oraz Salosem Ełk. Gospodynie pokonały 3:1, ale w meczu o zwycięstwo w turnieju uległy ligowej drużynie z województwa podlaskiego 0:3.

Gimnazjalistki z Rucianego-Nidy i Pisza zagrały także w Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek „Green Volley Cup”. Zespoły z powiatu piskiego trafiły do różnych grup eliminacyjnych i rywalizowały w nich ze zmiennym szczęściem. Podopieczne Sebastiana Sęka zdołały zakwalifikować się do półfinału. W nim jednak nie sprostały zespołowi Salos I Ełk, a potem w walce o 3. miejsce uległy po tie breaku gimnazjalistkom z Wielbarka. W turniejowej kadrze zespołu z Rucianego-Nidy pojawiły się trzy uczennice miejscowej szkoły podstawowej, a najmłodsza z nich to zaledwie czwartoklasistka.

Uczennice Samorządowego Gimnazjum Publicznego w Piszu w zmaganiach grupowych musiały uznać wyższość mocnych zespołów z Ełku i Wielbarka, a jedyne zwycięstwo w tej fazie turnieju odniosły wygrywając 2:1 z gospodyniami z Green Volley Ełk. Na zakończenie pokonały 2:1 Salos II Ełk i zapewniły sobie 5. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Publiczne Gimnazjum Ruciane-Nida:
Julia Półtorak, Weronika Łaniewska, Wiktoria Gutowska, Weronika Gnoza, Natalia Hańczyc, Aleksandra Banach, Aleksandra Łachacz, Julia Marcińczyk, Wiktoria Trzcińska – trener Sebastian Sęk
Samorządowe Gimnazjum Publiczne w Piszu:
Julia Wojtowicz, Oliwia Piotrowska, Katarzyna Sikorska, Natalia Sakowska, Natalia Maciuk, Patrycja Ostrowska, Oliwia Gobcewicz, Aleksandra Gierad, Julia Galanek, Katarzyna Bazydło, Aleksandra Bączek, Julia Ostrowska – trener Maciej Chlewicki
Zespół Szkół nr 1 w Piszu:
Sandra Wojtowicz, Agnieszka Banach, Aleksandra Kaczmarczyk, Aleksandra Młynarczyk, Agata Dobrowolska, Wiktoria Karwowska, Karolina Makowska, Natalia Maciuk, Zuzanna Dąbrowska, Klaudia Korwek, Oliwia Gobcewicz, Julia Wojtowicz – trener Maciej Chlewicki