Wpadł z amfetaminą podczas kontroli drogowej

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie po nocnej kontroli drogowej na terenie Pisza. U 24-letniego pasażera auta znaleziono dwie porcje amfetaminy.

Nerwowe zachowanie mężczyzn jadących zatrzymywanym do kontroli samochodem dało do myślenia policjantom, którzy postanowili dokładnie sprawdzić auto i podróżujące nim osoby. W trakcie kontroli policjanci szczególnie zwrócili uwagę na pasażera siedzącego z tyłu samochodu. Na podłodze pod wycieraczką w miejscu, w którym siedział policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem.

– 24-latek przyznał się, że woreczek ten należy do niego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w policyjnym areszcie – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem tego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli w jego skarpetce niebieskie foliowe zawiniątko, w którym także był biały proszek. Wstępne badanie obu substancji wykazało, że jest to amfetamina.

Jeśli dalsze badania potwierdzą, że znaleziony proszek to amfetamina, mężczyźnie   postawiony zostanie zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali także dwóch innych młodych mężczyzn, którzy podróżowali fiatem bravo.