Piłeczka rozpoczyna walkę o mistrzostwo

W niedzielę odbędzie się pierwszy mecz finałowy Piłeczka Pisz – UWM Olsztyn o mistrzostwo III ligi tenisa stołowego. Piszanie podejmą rywali we własnej hali i powalczą o zaliczkę przed rewanżem na wyjeździe.

Już tylko jeden rywal pozostał Piłeczce Pisz w walce o mistrzostwo III ligi. Nasi tenisiści stołowi w niedzielę rozpoczną finałową rywalizację z UWM Olsztyn. Mecz obędzie się w hali Gminnego Zespołu Szkół w Piszu. Początek o godz. 14.

Piłeczka przystąpi do ostatniego dwumeczu podbudowana dobrymi wynikami w ostatnich tygodniach. Najpierw piszanie skutecznie powalczyli o miejsce premiowane awansem do play off. W półfinale wyeliminowali Mlexer II Elbląg. U siebie wygrali czterema punktami, a w rewanżu nie pozwolili rywalom na odrobienie strat.

O ostatnim ligowym pojedynku Piłeczki z reprezentantami olsztyńskiego uniwersytetu górą byli Sebastian Nogacki i spółka. W marcu piszanie wygrali aż 12:6. Powtórzenie tego wyniku w pierwszym meczu finałowym byłoby bardzo dobrą zaliczką, która mocno przybliżyłaby naszych reprezentantów do mistrzostwa.