The Skys z Litwy w Pubie VIP

Pisz jest pierwszym przystankiem na trasie koncertowej zespołu The Skys, litewskiej legendy rocka progresywnego. Koncert odbędzie się w czwartkowy wieczór w Pubie VIP.

Wyjątkowo, bo już dzisiaj w czwartek, a nie w weekend, na kolejny koncert zaprasza Pub VIP. Propozycja jest jednak bardzo ciekawa, bo na scenie pojawi się zespół The Skys z Litwy. Grupa koncertuje od ponad 20 lat, ma za sobą wiele międzynarodowych tras koncertowych oraz nagród i wyróżnień, a w swoim kraju dorobiła się statusu legendy rocka progresywnego.

Zespół promuje krążek „Journey Through The Skys”, wydany w ubiegłym roku, który powstał z okazji jubileuszu 20-lecia działalności. Jeden z nowych utworów znalazł uznanie w konkursie The Akademia Music Award w kategorii Rock/Rockexperimental. Zespół odebrał statuetkę w kwietniu podczas wizyty w USA.

– Ten album, to rzut okiem, a właściwie uchem na 20 lat muzycznej historii The Skys – mówi Jonas Čiurlionis, lider i założyciel The Skys. – Płyta jest zdecydowanie bardziej rockowa, niż nasz poprzedni krążek „Colours Of The Desert”, jest jednak kontynuacją obranej tam drogi. Gościnnie na krążku pojawia się sam Snowy White współpracujący choćby z Pink Floyd i Roger Waters Band.

W trakcie trzydniowej trasy koncertowej w Polsce grupa z Litwy zagra jeszcze w Wejherowie oraz Sokółce. Wstęp na wieczorny koncert w Pubie VIP jest biletowany. Wejściówka kosztuje 10 zł.