Nowy komendant w Rucianem-Nidzie 

Podkom. Jacek Kępiński został nowym komendantem komisariatu policji w Rucianem-Nidzie. Obowiązki objął w czwartek. Do Rucianego-Nidy trafił z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Podinsp. Radosław Drach, komendant powiatowy policji w Piszu, powołał nowego komendanta komisariatu w Rucianem-Nidzie. Funkcję objął podkom. Jacek Kępiński. Przypomnijmy, w kwietniu doszło do roszady na stanowisku komendanta komisariatu w Białej Piskiej.

– Rozkaz personalny powierzenia obowiązków podkom. Jackowi Kępińskiemu na stanowisku komendanta wręczył osobiście podinsp. Radosław Drach, komendant powiatowy policji w Piszu. Pogratulował awansu, życząc przy tym sukcesów w kierowaniu nową jednostką – mówi st. sierż. Monika Boratyńska z piskiej policji. – Komendant dodał również, że nie jest to ostatnia zmiana organizacyjna jednostki, która ma na celu właściwą koordynację sił oraz przyczyni się do jeszcze bardziej sprawnego i płynnego realizowania zadań służbowych, a tym samym poprawi bezpieczeństwo w powiecie piskim.

Podkom. Jacek Kępiński ma 41 lat. Ostatnio związany był z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie, gdzie od 2012 roku pełnił funkcję specjalisty Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie.  Swoją służbę rozpoczął w 1996 roku jako policjant w komisariacie w Sorkwitach.