Mamy finalistów województwa w Coca-Cola Cup

Gimnazjaliści rywalizowali w drugim etapie rozgrywek Coca-Cola Cup. Awans do finału wywalczyły dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Białej Piskiej oraz chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Piszu.

Gimnazjalistki z Białej Piskiej zapewniły sobie udział w finale wojewódzkim Coca-Cola Cup. Zespół Krzysztofa Suchwałko wygrał drugi etap eliminacji. Turniej ponownie odbył się w Białej Piskiej, a gospodynie wygrały trzy spotkania. Pokonały 2:1 Gimnazjum nr 1 w Piszu, 4:2 rywalki z Prostek oraz 3:0 zespół z Miłek.

W finale wojewódzkich eliminacji wystąpią także uczniowie Gimnazjum nr 1 w Piszu, którzy wygrali turniej w Mikołajkach. Odnieśli komplet zwycięstw w meczach z gospodarzami oraz zespołami z Miłek i Orzysza. Kluczowa okazała się wygrana 3:2 nad orzyszanami, którzy zajęli 2. miejsce, ale odpadli z rozgrywek.

Udział w Coca-Cola Cup zakończyły także dwa zespoły z gminy Biała Piska, które rywalizowały w turnieju w Prostkach. Gimnazjaliści z Białej Piskiej zanotowali zwycięstwo i dwa remisy, zajmując 2. miejsce. Drużyna z Drygał doznała trzech porażek i uplasowała się na ostatnim miejscu w grupie.

W finale wojewódzkim zagra po 16 zespołów w kategoriach chłopców i dziewcząt. Stawką rywalizacji na tym etapie będzie awans do turnieju makroregionalnego. Najlepsze drużyny z województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i mazowieckiego spotkają się pod koniec maja w Warszawie.

Skład Publicznego Gimnazjum w Białej Piskiej:
Julia Piwko, Martyna Radziemska, Natalia Świderska, Natalia Sierzputowska, Daria Jabłońska, Klaudia Gutowska, Ewelina Lendzioszek, Angelika Piasecka, Paulina Zielińska, Wiktoria Grygorowicz – trener  Krzysztof Suchwałko