Ogary i Gończe Polskie w Jaśkowie

Kilkadziesiąt Ogarów i Gończych Polskich najlepszych hodowców z całego kraju, jak też z Litwy, Niemiec i Szwecji zgłoszono już do udziału w warsztatach oraz „Konkursu tropowców i posokowców – Jaśkowo 2016”. Organizowane przez Nadleśnictwo Pisz wydarzenie odbędzie się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Piszu.

Warsztaty tropowców i posokowców w Jaśkowie odbędą się już po raz piąty. Jeśli chodzi o sam konkurs będzie to jego czwarta edycja. Jak widać, warsztaty w Jaśkowie wyrobiły sobie markę i z roku na rok przyciągają coraz więcej hodowców z kraju, ale też i zagranicy.

W tym roku, w siedmiodniowy program zakończony konkursem wpisano m.in. pracę na ścieżkach tropowych, zagrodę dziczą, podstawy dochodzenia postrzałków i układania psów. Ponad 30 psów, które zgłoszono do warsztatów podzielono na trzy grupy: zaawansowane, średnio zaawansowane i początkujące. Warsztaty i konkurs poprowadzą doświadczeni menerzy, hodowcy oraz sędziowie kynologiczni. Tradycyjnie w organizację włączyły się również lokalne koła Polskiego Związku Łowieckiego.

Oficjalne otwarcie warsztatów odbędzie się w poniedziałek w Jaśkowie. W sobotę 7 maja całość pracy, psów, hodowców, sędziów i menerów zakończy konkurs pracy tropowców i posokowców, który w praktyce podsumuje zajęcia z czworonogami.

Fot 5