Od popołudnia na drogach więcej policyjnych patroli

Każdy kierowca siadający w weekend za „kółko” musi być przygotowany na kontrolę drogową. Podczas najbliższych dni na drogach powiatu piskiego pojawi się więcej patroli, które będą czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących.

W piątkowe popołudnie rusza policyjna akcja „Majowy weekend”. Działania prowadzone będą głównie na drogach, by eliminować z ruchu nietrzeźwych kierowców i karać tych, którzy będą łamać przepisy. Dla policjantów najbliższe dni to okres wytężonej pracy, bo w akcję zaangażowani będą także funkcjonariusze prewencji oraz kryminalni.

– Policjanci ruchu drogowego będą czuwali nad bezpieczeństwem na drogach, wykorzystując radiowóz z wideorejestratorem oraz laserowe mierniki prędkości – mówi podkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Pod lupą prewencji i kryminalnych będą miejsca wypoczynku, ośrodki i campingi, a także imprezy rozrywkowe organizowane w tym czasie.

Akcja „Majowy weekend” potrwa od 29 kwietnia do 3 maja. Prognozy pogody najbliższe dni  nie są najlepsze, ale w naszym regionie pojawią się osoby, które przyjadą na kilkudniowy odpoczynek. Od nas wszystkich zależy czy ten czas minie bezpiecznie.