Cenne medale w przełajach

Pięć medali indywidualnych i jeden drużynowy to wspólny dorobek uczniów z Pisza i Trzonek w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych. Swoją dominację w biegowych zmaganiach w regionie potwierdzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu.

Biegacze przełajowi rozpoczęli cykl wiosennych Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentanci szkół z naszego powiatu pokazują się w zmaganiach w kilku konkurencjach, a przełaje to dyscyplina, która daje wiele medalowych szans. Znakomicie od lat na biegowych trasach radzą sobie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu, co potwierdzili także tym razem.

Indywidualnie brązowe medale wywalczyli Oliwier Duchnowski i Oskar Kosakowski, startując w kategoriach klas. V-VI oraz IV i młodsi. Obaj dali najwięcej punktów do klasyfikacji drużynowej w kategorii chłopców. Punktowane pozycję zajęli także Kamil Ugniewski, Igor Pierzchalski oraz drugoklasiści Miłosz Kosakowski oraz Leon Chrostowski, a SP 1 drużyna SP 1 triumfowała w kategorii szkół podstawowych. Na 4. miejscu uplasowały się dziewczęta z SP 1, a do podium zabrakło medalu wywalczonego indywidualnie.

Bardzo dobrze w mistrzostwach zaprezentowali się Paulina Przyborowska oraz Maciej Ochnio, uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzonkach. Oboje wywalczyli srebrne medale w biegach klas. V-VI.

Wicemistrzem województwa został także Patryk Długozima. Uczeń Gimnazjum ZDZ w Piszu zajął 2. miejsce wśród pierwszoklasistów.

s14t1 fot B kopia

Klasyfikacje drużynowe

Szkoły Podstawowe:

Dziewczęta (32 szkoły)

 1. SP nr 7 Giżycko 27 pkt
 2. SP Zwiniarz 14 pkt
 3. SP Nr 4 Giżycko 14 pkt
 4. SP Nr 1 Pisz 12 pkt
 5. SP Lubawa 10 pkt
 6. SP Nr 2 Olsztyn

Chłopcy (35 szkół)

 1. SP Nr 1 Pisz 21 pkt
 2. SP Lipowina 17 pkt
 3. SP Nr 7 Giżycko 17 pkt
 4. SP Nr 4 Giżycko 12 pkt
 5. SP Nr 2 Szczytno 10 pkt
 6. SP Lubawa 9 pkt