Rajd Polski coraz bliżej

Odcinek Specjalny Chmielewo w gminie Orzysz znalazł się w programie tegorocznego Rajdu Polski. Eliminacje Rajdowych Mistrzostw Świata w naszym regionie odbędą się na przełomie czerwca i lipca.

Miłośnicy rajdów samochodowych odliczają dni do 73. Lotos Rajdu Polski. Polskie eliminacje mistrzostw świata FIA po raz dwunasty odbędą się w naszym regionie. Imprezę zaplanowano na przełomie czerwca i lipca, a organizatorzy prezentują coraz więcej szczegółów. Niektóre próby sportowe zostały zmienione pod kątem ich atrakcyjności dla zawodników, kibiców i mediów, ale również po analizach dotyczących bezpieczeństwa. Nowe odcinki specjalne w tegorocznym rajdzie stanowią aż 33 procent całej trasy.

Bazą rajdu tradycyjnie będą Mikołajki, a rajdowcy będą przemierzać szutrowe odcinki specjalne w całym regionie. Jeden z nich usytuowany będzie zaraz po wyjeździe z parku maszyn. W piątek 1 lipca rajdowcy dwukrotnie pokonają odcinek Chmielewo w gminie Orzysz, którego nie było w programie ubiegłorocznego rajdu, ale kierowcy i kibice mogą pamiętać go z lat poprzednich.