Dwa razy podium w dwuboju

Aneta Ciborowska zwyciężyła, a Sebastian Ciborowski uplasował się na najniższym stopniu podium w pierwszych zawodach z cyklu Roll and Run w Stolnie koło Bydgoszczy. Zawodnicy pokonali na rolkach półmaraton, a następnie biegli na 8 km.

W rolkarsko-biegowym dwuboju startowali w weekend w Stolnie Ciborowscy z Pisza. Zawody były pierwszą odsłoną trzyetapowego cyklu Roll and Run. Zawodnicy mieli do pokonania półmaraton na rolkach oraz bieg na 8 km. Klasyfikacji końcowa powstała po zsumowaniu czasów uzyskanych w obu wyścigach.

Aneta Ciborowska wygrała dwubój w rywalizacji pań. 21 km na rolkach pokonała w czasie 48,44 min. Minęła linię mety na 6. miejscu, ale wyprzedzające ją rywalki nie wystąpiły w biegu. Etap biegowy pokonała w 37 minut. Po dwóch konkurencjach okazał się zdecydowanie najlepsza, wyprzedzając konkurentki o kilka minut.

Sebastian Ciborowski uzyskał łączny czas 1:15,31 min. i stanął na najniższym stopniu podium. Po półmaratonie rolkarskim zajmował 5. miejsce z niewielką stratą do trzech zawodników. W biegu udało mu się awansować o dwie pozycje. W rywalizacji dla dzieci wystąpił Itan Ciborowski. Najmłodsi mieli do pokonania kilometr zarówno na rolkach jak i biegiem. 11-latek w obu wyścigach mijał linię mety jako drugi.