Zgrupowane i pierwsze starty na Węgrzech

Dwie załogi klasy Cadet z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu wystartują jutro w pierwszych regatach w nowym sezonie. Z kadrą Polski na zgrupowaniu na Węgrzech przebywają Magdalena Lemańczyk i Zuzanna Zachłowska oraz Paweł Grabowski i Krystian Krysiak.

W regatach na Balatonie na Węgrzech zainaugurują w piątek nowy sezon żeglarze z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu. Zawody zaliczane do Pucharu Europy Centralnej to pierwszy sprawdzian formy kadry Polski. Wystąpią w nich Magdalena Lemańczyk i Zuzanna Zachłowska oraz Paweł Grabowski i Krystian Krysiak.

Piszanie uczestniczą w kolejnym obozie organizowanych w ramach kadry Polski. W marcu kilkunastoosobowa grupa gościła w piskiej bazie żeglarskiej, a na początku kwietnia odbyły się pierwsze zajęcia na wodzie. Wiosenny obóz po raz kolejny zorganizowano na zbiorniku przy elektrowni w Rybniku, gdzie woda jest zdecydowanie cieplejsza niż w naszych jeziorach.

– W Rybniku byli także Piotr Lemańczyk i Julia Mielewczyk, którzy nie pojechali na Węgry – mówi Józef Bąk, trener klasy Cadet w PMOS Pisz. – Julia musi uczyć się wszystkiego od podstaw, więc zdecydowaliśmy, że wrócą do Pisza i będą trenowali razem z innymi młodymi załogami. W przypadku Magdy i Zuzanny oraz Pawła i Krystiana liczę na dobre występy, bo w tym roku chcemy startować we wszystkich edycjach pucharu, które odbędą się także na naszym Zalewie Zegrzyńskim oraz w Niemczech i Czechach.

W kraju sezon ruszy w następny weekend. Pierwsze regaty klasy Cadet odbędą się w Mikołajkach. Stawką rywalizacji od razu będą punkty do klasyfikacji Pucharu Polski. Niewielka odległość sprawi, że piski klub wystawi do rywalizacji więcej załóg niż tylko trzy objęte szkoleniem w ramach kadry Polski.