Oddaj krew – czekają na nią potrzebujący

450 ml wynosi porcja krwi pobierana jednorazowo od honorowego dawcy. Po jutrzejszej akcji organizowanej przez Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu ilość życiodajnego leku z pewnością będzie można liczyć… wiadrami.

Po raz kolejny centrum Pisza opanują krwiodawcy. Coroczna akcja odbywająca się na wiosnę to największe wydarzenie organizowane przez Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Piszu. W piątek odbędzie się pod nazwą Wielka Akcja Poboru Krwi, a celem jest zebranie jak największej ilości krwi.

Jutro od godz. 8 na piskich krwiodawców będą czekały cztery mobilne punkty krwiodawstwa ze stacji w Olsztynie, Ełku i Białymstoku. Jednorazowo od krwiodawcy pobierana jest porcja 450 mln. Zabieg z reguły trwa kilka minut. Honorowym dawcą może zostać zdrowa osoba pełnoletnia. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Każdy chętny wypełnia ankietę i przechodzi badanie lekarskie. To lekarz decyduje, czy osoba może oddać krew.

–  Przyjmiemy wszystkich chętnych – mówi Adam Plona, prezes Powiatowego Klubu Honorowych Dawców Krwi  w Piszu. – Wierzę, że piszanie ponownie staną na wysokości zadania. Nasze akcje co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Chętnie odwiedzają nas aż trzy stacje, bo wiedzą, że dzięki naszej krwi będą mogły uzupełnić zapasy przed okresem letnim. Zachęcam serdecznie wszystkich, który chcieliby zrobić coś dobrego dla innych.

W piątek na uczestników akcji będzie czekała loteria fantowa. Losowanie nagród odbędzie się na koniec. Słodycze i upominki dla krwiodawców co roku przywożą także centra krwiodawstwa. Piątkowa akcja rozpocznie się o godz. 8 na placu Daszyńskiego.