Uczciwość jest w cenie – kobieta odzyskała zgubioną torebkę

Piscy policjanci pomogli kobiecie w odzyskaniu torebki, którą zostawiła w barze w okolicach Kolna. Właścicielka lokalu poinformowała o zdarzeniu, a policjanci zauważyli wskazany samochód na ulicach Pisza.

Ogromne było zdziwienie kierowcy i pasażerki auta zatrzymanego do kontroli drogowej w Piszu w niedzielne popołudnie, gdy dowiedzieli się, z jakiego powodu zainteresowali się nimi piscy policjanci. Funkcjonariusze mieli dla kobiety bardzo ważną informację. Podczas podstoju w barze koło Kolna zostawiła torebkę, a wraz nią portfel i wszystkie dokumenty. Na policję z prośbą o odnalezienie kobiety zadzwoniła właścicielka lokalu. Dość dobrze opisała policjantowi dyżurnemu auto, którym odjechali klienci.

– Zgłaszająca poprosiła, aby pomóc jej w zwróceniu torebki właścicielce. Dodała, że kilka minut temu odjechała białym autem w kierunku Pisza – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Zgłaszająca podała też początkowe numery rejestracyjne pojazdu. Właścicielka baru miała prośbę do oficera dyżurnego, aby policjanci przekazali kobiecie tą informację, bo chyba są z Bartoszyc i będą musieli daleko się wracać.

Uczciwa postawa właścicielki lokalu, przytomność umysłu i skutecznie działanie piskich policjantów przyniosły dobre efekty. Kobieta, która odzyskała torebkę, zaoszczędziła sporo czasu, a także nerwów.