TSK Roś bez awansu

Reprezentanci TSK Roś Pisz odpadli z rywalizacji w klubowych Mistrzostwach Polski. W turnieju strefowym w Gdyni zajęli 5. miejsce.

Koszykarze TSK Roś Pisz rywalizowali w weekend w Gdyni w turnieju strefowym U-14, w którym wystąpiły zespoły z naszego województwa oraz cztery najlepsze eliminacji na Pomorzu. Piszanie jechali na turniej z myślą o wywalczeniu awansu do ćwierćfinału klubowych Mistrzostw Polski, a to oznaczało konieczność wyjścia z grupy do strefy medalowej.

Wiadomo było, że najważniejsze będą mecze piszan z zespołami z Pomorza. Reprezentanci TSK Roś rozpoczęli zmagania od pewnej wygranej z Trójeczką Olsztyn. Rozbili rywali aż 148:34. Kluczowe dla losów piszan okazało się spotkanie z Czarnymi Słupsk. Zespół Pawła Szarego wygrał pierwszą partię 22:18. W drugiej zdecydowanie lepiej zaprezentowali się rywale, którzy nie tylko odrobili straty, ale wypracowali 10-punktową zaliczkę. Zawodnicy TSK Roś Pisz jeszcze raz zerwali się do walki, ale cały mecz przegrali 64:73. Porażka stawiała ich pod ścianą, bo meczu z Treflem Sopot musieli grać o całą pulę. Zespół uznawany za faworyta grupy pokonał piszan 85:55. Trefl przewagę zbudował jeszcze przed przerwą. Dopiero potem gra się wyrównała, ale losy meczu były przesądzone.

Gracze Rosia zakończyli turniej zwycięstwem. W meczu o 5. miejsce pokonali 88:36 Truso Elbląg, ale wszyscy doskonale wiedzieli, że cel nie został osiągnięty, bo ambicje sięgały nieco dalej niż ogrywanie zespołów z naszego województwa. W trakcie rozgrywek w Gdyni odbyła się dekoracja zespołów za osiągnięcia w Mistrzostwach Województwa. Piszanie odebrali złote medale i pamiątkowy puchar, a także nagrody indywidualne. Jakub Więcko został najlepszym strzelcem za trzy punkty, a Bartosz Januszewski najskuteczniejszym zawodnikiem ligi.