Pierwsze złoto piszanina

Paweł Zieliński wygrał Mistrzostwa Województwa LZS w tenisie stołowym w kategorii seniorów. Brązowy medal w rozgrywkach w Ornecie wywalczyła Dominika Żęgota, także reprezentująca gminę Pisz.

Paweł Zieliński przełamał fatum trzeciego miejsca w Mistrzostwach Województwa LZS w tenisie stołowym. Po kilku wizytach na najniższym stopniu podium w poprzednich latach, w niedzielę piszanin zgarnął złoto w turnieju seniorów w Ornecie, podczas finału tegorocznych rozgrywek. Wygrał cztery mecze, a w finale pokonał 3:1 Andrzeja Grzelaka, który na co dzień także występuje w III lidze, ale w województwie pomorskim.

– Najtrudniejszy był pierwszy mecz. Prowadziłem już 2:0, ale za szybko uwierzyłem, że już po wszystkim. Rywal z Morąga się rozegrał i doprowadził do remisu. W piątym secie musiałem wszystko postawić na jedną kartę – mówi Paweł Zieliński. – Potem były łatwe dwa spotkania po 3:0. Na finał czekałem aż dwie godziny, więc musiałem od nowa przeprowadzić rozgrzewkę, ale wszystko poszło po mojej myśli.

Brązowy medal w rywalizacji seniorek wywalczyła Dominika Żegota. Jedynej porażki w turnieju doznała w półfinale. O podium otarł się Mikołaj Krom-Ruchała. Zakończył zmagania na 4. miejscu. Nastolatek był trzecim reprezentantem gminy Pisz i Piłeczki w turnieju. Piszanie pokazali się w rozgrywkach z bardzo dobrej strony.

W turnieju rywalizowała także grupa zawodników z Drygał. Miejscowi gracze od lat punktują dla gminy Biała Piska. W tym roku zabrakło ich jednak na podium. Najwyżej, na 4. miejscu, sklasyfikowana została Julia Narewska, która rywalizowała w kategorii szkół podstawowych. Od porażki, która zamknęła szansę na grę o medale, turniej rozpoczął Łukasz Mikucki. Kolejny z ligowych zawodników Piłeczki ma czego żałować, bo w starciu z Andrzejem Grzelakiem miał kilka piłek meczowych, a mimo to uległ późniejszemu finaliście. Sam został sklasyfikowany ma miejscach 5-6. W turnieju w Ornecie zagrały także Paulina Boguszewska oraz Iga Sztejna.