Uczeń liceum odpowie za zbrodnię

Dożywocie, a na pewno nie mniej niż 8 lat więzienia, grozi Markowi T., z Pisza. 18-atek w październiku ubiegłego roku zabił 34-letniego mężczyznę. Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

Czym nastolatek zadał śmiertelny cios, śledczym nie udało się ustalić. Wiadomo tylko, że było to płaskie i ostre narzędzie, prawdopodobnie nóż. Biegli stwierdzili, że w chwili dokonania zabójstwa Marek T. był poczytalny. Zadał ofierze jedno uderzenie w okolice serca.
Do tragicznego zdarzenia doszło wieczorem 20 października na os. Wschód. Rannego mężczyznę na schodach jednego z budynków znalazł przypadkowy przechodzień. Mimo wysiłków lekarzy, życia 34-latka nie udało się uratować.

W śledztwie kluczowe okazały się zeznania trzech zatrzymanych po zajściu mężczyzn w wieku 18-29 lat. Zarzut dokonania zabójstwa postawiono najmłodszemu z nich. W trakcie przesłuchań uczeń piskiego liceum przyznał, że nosił przy sobie nóż, a podczas feralnego wieczora wyciągnął go, by bronić się podczas bójki na ulicy. Ofierze zadał jeden cios. 18-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Zbrodnia, jakiej dopuścił się 18-latek, zagrożona jest karą od 8 do 25 lat więzienia z dożywociem włącznie. Oprócz tego uczeń jednego z piskich liceów usłyszał jeszcze jeden zarzut – posiadania środków odurzających. W trakcie śledztwa o zabójstwo ustalono, że Marek T. w okolicy Łupek uprawiał marihuanę. W tym tygodniu do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia w obu sprawach.