Rowerzyści wpadli po piwku w drodze z pracy do domu

Dwaj nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani w czwartkowe popołudnie przez policjantów z Rucianego-Nidy. Mężczyźni przyznali, że w trakcie powrotu z pracy do domu wybrali się na piwo.

Gdyby dwaj mieszkańcy gminy Ruciane-Nida po pracy udali się prosto do domu, sprawy z pewnością by nie było. Mężczyźni postanowili jednak zahaczyć jeszcze o sklep i podyskutować przy piwie. Wsiadanie na rowery pod wpływem alkoholu było błędem. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policję na ul. Rzemieślniczej.

– 49-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a jego 53-letni kolega miał niespełna 0,5 promila – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Panowie tłumaczyli policjantom, że wracają z pracy. Po drodze zajechali do sklepu na piwo, które od razu wypili. Młodszy z rowerzystów dodał, że już w ciągu dnia wypił kilka piw. Za jazdę rowerem pod działaniem alkoholu rowerzystom grozi kara aresztu albo kara grzywny.

Rowerzystów zdradził styl jazdy. Policjanci widzieli ich także niespełna godzinę wcześniej, gdy wychodzili ze sklepu z puszkami piwa. Kontrola drogowa tylko potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy.