Jeglin szykuje się na korki

Prace przy budowie nowego mostu nad Kanałem Jeglińskim w Jeglinie idą pełną parą. Stary most został właśnie zburzony. Na przeprawie wprowadzono ruch wahadłowy mostem objazdowym.

Inwestycja już od kilku tygodni powoduje utrudnienia w ruchu pojazdów na trasie Pisz – Orzysz. Teraz po wprowadzeniu „wahadłówki” korki w Jeglinie mogą być jeszcze większe. Tym bardziej, że za pasem mamy długi weekend i początek sezonu. Najwięcej utrudnień, co kierowcy wiedzą już z doświadczenia będzie głównie w weekendy i wakacje.

Warto jednak się przemęczyć, gdyż jeszcze w tym roku nad kanałem stanie całkowicie nowy most o większej nośności. Budowy nie można było odkładać, gdyż zburzony stary most o nośności 20t nie był eksploatowany od 1958 roku. Pod wpływem wzrastającego ruchu, w tym pojazdów ciężarowych nastąpiła degradacja obiektu, co zagrażało bezpieczeństwu.

DSC_8903

Inwestycja, to koszt około 3,9 mln zł. Rozpoczęte w lutym tego roku prace mają potrwać do końca listopada. Wykonawcą jest firma SKANSKA SA. Nowy most będzie miał nośność 50 t. Zakres prac obejmie również przebudowę około 400 metrów drogi. Na moście powstanie przejście dla pieszych.

Droga krajowa nr 63 i odcinek Pisz – Orzysz jest jedną z kluczowych tras wiodących z Warszawy w północny rejon Wielkich Jezior Mazurskich.