Cegiełki dla Mateusza

W sobotę odbędzie się II Charytatywny Piknik Sportowo-Rekreacyjny z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Mateusza Bugnackiego. Nastolatek przeszedł przeszczep szpiku, a teraz poddawany jest fotoferezie. Koszt całej terapii to ok. 150 tys. zł.

Komitet Społeczny „Pisz Dzieciom” organizuje w sobotę drugą edycję Pikniku Sportowo-Rekreacyjnego. Impreza charytatywna organizowana jest z myślą o Mateuszu Bugnackim, cierpiącym od blisko dwóch lat na zespół hemofagocytarny.

Piknik rozpocznie się od wspólnej modlitwy w intencji Mateusza. O godz. 13 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu zostanie odprawiona Msza św. Następnie uczestnicy przejdą na Plac Daszyńskiego skąd wyruszy Marsz Na Wesoło. Warto się przebrać, bo najciekawiej ustrojony uczestnik otrzyma nagrodę.

O godz. 15 na piskim stadionie zaplanowano mecz piłki nożnej, a po nim dalsza część imprezy w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 1. Odbędą się m.in. licytacje, loterie, stoiska gastronomiczne, warsztaty robienia pierników oraz koncert zespołu Spell.

Szansę na wyleczenie Mateusza Bugnackiego dawał przeszczep szpiku. Niestety, po przeprowadzonym we wrześniu zabiegu pojawiły się powikłania. Chłopiec obecnie poddawany jest fotoferezie. Leczenie nie jest refundowane, a jego koszt całej terapii szacowany jest na ok. 150 tys. zł. Rodzina Mateusza może liczyć na wsparcie najbliższych i wielu ludzi dobrego serca, ale potrzeby są bardzo duże. Podczas pikniku będzie można nabyć cegiełki w cenie 10 zł i więcej.