Targi pracy – „mundurówka” i praca za granicą

Trzecia odsłona Targów Pracy upłynęła pod znakiem „mundurówki” i ofert zatrudnienia za granicą. Zainteresowanych pracą nie brakowało, chociaż widać, że za mundurem kolejki były nieco dłuższe.

Najwięcej ofert pracy mieli do zaoferowania przedstawiciele Warmińsko – Mazurskiej Straży Granicznej, którzy w placówkach na terenie województwa mogą zatrudnić jeszcze trzydzieści osób. Dziesięć wolnych wakatów, czeka też na chętnych do służby w Komendzie Powiatowej Piskiej Policji.

Jeśli chodzi o propozycje firm oferujących zatrudnienie za granicą, to pomimo kilkudziesięciu ofert zainteresowanie bezrobotnych z powiatu piskiego zarobkiem z dala od domu w tym roku jakby się zmniejszyło.

– Zainteresowanie pracą w wojsku, czy policji cieszy się sporą popularnością i jak widać nie zmienia się to od lat – powiedział Marcin Kamiński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piszu – W pewien sposób zaskoczeni, jeśli można to tak nazwać jesteśmy mniejszą ilością zainteresowanych ofertami pracy za granicą. Czy jest tak faktycznie, to pokarzą najbliższe miesiące. W okresie letnim zatrudnienie jest zawsze wyższe.

Oferty służb mundurowych i propozycje pracy „na wyjeździe” były trzecią odsłoną tegorocznej edycji Targów Pracy zorganizowanych przez PUP w Piszu. W ubiegły poniedziałek z ponad setką ofert na poszukujących zatrudnienia czekały restauracje, hotele, bary oraz powiązana z nimi branża turystyczna. W piątek z ofertą wyszli do bezrobotnych lokalni przedsiębiorcy, ze wskazaniem na branżę drzewną i budowlaną, ale nie tylko.
W tym roku w ramach targów odbyły się też specjalne warsztaty dla przedsiębiorców. Prezentowano m.in. nowe możliwości dofinansowania do tworzonych miejsc pracy, szkolenia pracowników.