Gimnazjaliści z Białej Piskiej wicemistrzami województwa LZS

Ze srebrnymi medalami z turnieju finałowego Mistrzostw Województwa LZS wrócili reprezentanci Publicznego Gimnazjum w Białej Piskiej. Cenne indywidualne wyróżnienie zgarnął Mateusz Grenda, którego wybrano najlepszym zawodnikiem rozgrywek.

Bardzo udanie zmagania w Mistrzostwach Województwa LZS zakończyli gimnazjaliści z Białej Piskiej. Nastolatkowie triumfowali w dwóch rundach eliminacyjnych, a podczas turnieju finałowego w Reszlu zajęli 2. miejsce. To kolejny medal piłkarskich MW LZS wywalczony przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Białej Piskiej w ostatnich latach.

Zespół Adama Ożarowskiego jechał na finał z myślą o medalu. Turniej rozpoczął od zwycięstwa ze Stębarkiem, a w kolejnym występie pokonał gospodarzy. Oba mecze zakończyły się wynikami 1:0. O wiele więcej goli padło w spotkaniu z Morągiem. Obie drużyny zagrały ofensywnie i podzieliły się punktami po remisie 4:4. Jedynej porażki gimnazjaliści z Białej Piskiej doznali w starciu z Lubawą, przegrywając nieco na własne życzenie 2:3. Wicemistrzostwo przypieczętowali w ostatnim meczu, w którym pokonali Prostki aż 4:1.

– Można powiedzieć, że wywalczyliśmy tyle ile się dało, bo zdecydowanym faworytem turnieju była Lubawa, w której zespole grają zawodnicy z futsalowego klubu. Było widać, że nieco inaczej poruszają się po boisku, że skupiają się na grze w hali – mówi Adam Ożarowski, trener PG w Białej Piskiej. – W meczu z nimi prowadziliśmy jednak 2:1, potem dostaliśmy bramkę, która nie powinna paść, a kilkanaście sekund przed końcem pogubiliśmy się przy rzucie wolnym i przegraliśmy. Przy odrobinie szczęścia na swoją korzyść mogliśmy rozstrzygnąć także mecz z Morągiem.

Oceniając cały turniej Adam Ożarowski przyznaje, że jego drużyna zdała egzamin. W zespole jest kilku wyróżniających się zawodników, a najlepszych dowodem na to jest nagroda najlepszego zawodnika turnieju, którą otrzymał Mateusz Grenda.

Skład Publicznego Gimnazjum w Białej Piskiej:
Jakub Stachelski, Jacek Kalwejt, Mateusz Grenda, Paweł Kossakowski, Patryk Mielnicki, Daniel Radkiewicz, Kacper Węglarz, Florian Zgliczyński, Martyn Potaś, Kacper Ruszczyk, Sebastina Wesołowski, Dawid Poniatowski – trener Adam Ożarowski