Z Szyman prosto na Wyspy Brytyjskie

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły otwarcie nowego połączenia z lotniska w Szymanach. Samoloty trzy razy w tygodniu będą latały do Luton pod Londynem.

Największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczyna współpracę z lotniskiem Olsztyn Mazury w Szymanach. W czerwcu Wizz Air uruchomi połączenie z Londynem. Samoloty będą kurowały trzy razy w tygodniu do Luton.

Otwarcie nowego połączenia z lotniska w Szymanach to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszego regionu. Bezpośredni samolot do Londynu znacznie ułatwi podróże pracującym na stałe na Wyspach Brytyjskich, a także odwiedziny w kraju. Do tej pory korzystali oni głównie z lotnisk w Warszawie i Gdańsku.

Pierwszy lot z Szyman do Luton zaplanowano 18 czerwca. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej wizzair.com. Do końca roku na nowej linii ma być dostępnych 27 tys. miejsc.

Od czerwca samoloty latać będą z Szyman także do Monachium. Uruchomienie połączenia ze stolicą Bawarii było ważnym założeniem na pierwszy okres funkcjonowania mazurskiego portu lotniczego. Monachium jest dużym lotniskiem przesiadkowym, z którego samoloty latają do większości państw na świecie. Nowe połączenie obsługiwać będzie słoweńska linia lotnicza Adria Air.