Chcą mural z Zenkiem Martyniukiem na bloku

Zenka Martyniuka można kochać lub za nim nie przepadać. Jednak nie zauważyć się go po prostu się nie da. Ostatnio promocję ikonie muzyki disco polo po awansie na Euro zapewnili polscy piłkarze, wyśpiewując w szatni jeden z hitów grupy Akcent.

Teraz o promocję swojego krajana postanowili zadbać mieszkańcy Białegostoku, którzy chcą, by portret artysty ozdobił ścianę jednego z bloków. „Machina ruszyła! Liczymy na Wasze wsparcie! Zapraszajcie znajomych, nieście pieśń radości na swych ustach! Graj piękny cyganie!” taką zachętę do promocji Zenka Martyniuka znajdziemy na profilu Facebook Nienormalny Białystok. Wpis ilustruje projekt muralu z wizerunkiem lidera grupy Akcent wymalowany na jednym z bloków stolicy Podlasia.

Pomysł internautów już wywołał wiele komentarzy w sieci. Część opinii jest negatywnych, jednak spora grupa osób już kibicuje tym planom. By się to udało, potrzebne jest wsparcie, wówczas znajdą się też sponsorzy projektu. Inicjatorzy pomysłu znaleźli już nawet wykonawcę, teraz poszukują właściciela budynku, który zgodziłby się na powstanie muralu. Jak mówią, chcemy Zenka Martyniuka w Białymstoku, a on sam pewnie też poprze nasz pomysł.