Uroczystości w rocznicę katastrofy

Mszę św. i oddanie hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej zaplanowano w niedzielę podczas piskich obchodów rocznicy tragicznych wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie.

W niedzielę minie sześć lat od katastrofy prezydenckiego samolotu na lotnisku w Smoleńsku, w której zginęła para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy oraz blisko 100-osobowa delegacja lecąca na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. 10 kwietnia w całym kraju odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary tragicznego lotu.

W Piszu w intencji ofiar katastrofy będą modlić się uczestnicy Mszy św. w kościele w p.w. św. Jana Chrzciciela o godz. 10. Następnie zebrani przemaszerują pod tablicę upamiętniająca śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, aby oddać hołd tragicznie zmarłym. Obchody wspólnie organizują poseł Jerzy Wojciech Małecki oraz Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza.

Centralne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość odbędą się w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim. Biuro Poselskie Jerzego Wojciecha Małeckiego w Piszu organizuje wyjazd członków i sympatyków PiS. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku w biurze przy ul. Rybackiej 3B w godz. 9-15, a także mailowo na adres jerzy.malecki@sejm.pl lub telefonicznie 514 955 379.

plakat