Przyszła kryska na… opryszka

Przez ponad 3 lata przed policją ukrywali się dwaj mieszkańcy gminy Pisz. Po zatrzymaniu obaj trafią za kratki, by odbyć zasłużone kary.

Bardzo długo wymiaru sprawiedliwości unikali dwaj mieszkańcy gminy Pisz, którzy mają od odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj poszukiwaniu byli od ponad 3 lat. Wystawione były za nimi listy gończe. Poszukiwania prowadzone przez policję, doprowadziły do zatrzymania.

– Mają 26 i 27 lat. Poszukiwani byli za popełnienie różnych przestępstw – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Jeden z nich ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku i sześciu miesięcy, drugi zaś 180 dni.

26-latek poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie. W 2011 roku w gminie Brwinów razem z kolegami pobił mężczyznę. Po powrocie w rodzinne strony zaliczył włamanie do baru w Piszu, kradnąc sprzęt o wartości ok. 10 tys. zł. Ma do odbycia karę pół roku pobytu w areszcie śledczym.

Rok i sześć miesięcy więzienia spędzi za kratkami drugi z zatrzymanych. 27-latek został oskarżony o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za nim list gończy wystawił Sąd Rejonowy Warszawa-Wola.