Medalowe żniwo Wikingów w Bestios Cup

Ponad 20 medali wywalczyli reprezentanci Wikingów Pisz podczas Otwartych Mistrzostw Białegostoku Taekwondo Olimpijskiego Dzieci. W zawodach Bestios Open rywalizowało 17 zawodników piskiego klubu.

Mocną reprezentację klubu na Otwarte Mistrzostwa Białegostoku Taekwondo Olimpijskiego Dzieci przygotowali Zbigniew Glinko i Rafał Nepalski, trenerzy Wikingów Pisz. Zawody Bestios Cup były pierwszym sprawdzianem formy w tym roku. Piski klub reprezentowali zawodnicy w wieku 7-12 lat.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach. Wielu spośród Wikingów wykorzystało obie szanse medalowe, dobrze spisując się zarówno w walkach, jak i turnieju sprawnościowym. Dwa złote medale udało się wywalczyć 10-letniej Paulinie Ruszczyk.

– W turnieju sprawnościowym największą niespodzianką były zwycięstwa Macieja Malinowskiego oraz Amelii Zakrzewskiej, którzy po raz pierwszy startowali w takich zawodach – mówi Zbigniew Glinko, trener Wikingów. – Bardzo dobrze spisali się także Kornelia i Samuel Piekarscy, rodzeństwo z Orzysza, którzy zajęli pierwsze miejsca w kat. rocznika 2008-2009. Na wyróżnienie zasłużył Jakub Góralczyk, który w turnieju walk stoczył trzy zwycięskie pojedynki. Dwukrotnie pokonał rywali z Białorusi oraz reprezentanta klubu z Białegostoku.

W kwietniu przed Wikingami poważniejszy sprawdzian. Grupa zawodników wystąpi w Międzynarodowym Pucharze Polski w Bydgoszczy.

Medaliści:
Turniej sprawnościowy
Złoto: Amelia Zakrzewska, Paulina Ruszczyk, Wojciech Krzyżański, Maciej Malinowski, Kornelia Piekarska, Samuel Piekarski
Srebro: Wiktoria Rząca, Anna Glinko, Sebastian Ruszczyk,
Brąz: Jakub Góralczyk, Klara Szary
Turniej walk
Złoto: Wiktoria Rząca, Matylda Matusiak, Paulina Ruszczyk, Jakub Góralczyk, Sebastian Ruszczyk
Srebro: Amelia Zakrzewska, Anna Glinko, Wojciech Krzymański
Brąz: Klara Szary, Jakub Jeliński, Igor Matusiak, Kajetan Waruszewski