Zatrzymali pijanego motocyklistę

Dzięki anonimowemu powiadomieniu piscy policjanci zatrzymali w środowy wieczór motocyklistę, który miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. 46-letni mieszkaniec Pisza nie miał także uprawnień do kierowania motocyklem.

Podczas kontroli drogowej na ul. Wojska Polskiego w Piszu w środowy wieczór policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. Patrol drogówki zainterweniował po anonimowym zgłoszeniu.

– Policjanci wyraźnie czuli od mężczyzny alkohol – mówi Anna Szypczyńska z piskiej policji. – Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna jechał tzw. slalomem po całej szerokości drogi, nie utrzymując jednego kierunku jazdy. Motocyklista został przewieziony do komendy, gdzie funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem 46-latka policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem.

Mieszkaniec Pisza poruszał się motocyklem suzuki. Za jazdę w stanie nietrzeźwości motocykliście grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.