W tym roku Wspaniałą została harcerka

Marta Liżewska, uczennica II LO w Piszu, została laureatką Powiatowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych. Kapituła doceniła jej działalność wolontariacką i zaangażowanie społeczne, które nastolatka realizuje m.in. w ramach harcerstwa.

Nastolatkowie z kilku szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w Powiatowym Konkursie Ośmiu Wspaniałych. Eliminacje są przepustką do udziału w ogólnopolskim etapie organizowanym przez fundację „Świat na Tak”. Młodzież z naszego regionu od lat jest widoczna na galach, które odbywają się w całym kraju.

Celem konkursu jest uhonorowanie młodych ludzi, którzy w swoim życiu kierują się wartościami, potrafią słuchać innych i nieść im pomoc, angażować się w działania społeczne. Wybór nigdy nie należy do łatwych, bo każdy z uczestników konkursu jest godny wyróżnienia.

W tym roku laureatką powiatowego etapu została Marta Liżewska. Uczennica z II LO w Piszu od lat jest harcerką Hufca ZHP w Piszu. Angażuje się w wiele przedsięwzięć organizowanych przez komendę hufca i jej drużynę.