Wagary tylko z głową i bez alkoholu

Dziś pierwszy Dzień Wiosny, choć dla wielu młodych ludzi o wiele ważniejszy jest Dzień Wagarowicza. Tych, którzy odpuszczą sobie szkolne zajęcia na oku będą mieli policjanci.

Wiosnę można witać na wiele sposobów. Jedni już w weekend rozpoczęli porządki, tym bardziej, że coraz bliżej święta. 21 marca to Dzień Wagarowicza, więc wielu uczniów zgodnie z niepisaną tradycją zrobi sobie wolne od zajęć. Od lat w szkołach organizowane są różne ciekawe akcje, by zatrzymać uczniów i mieć ich pod kontrolą, jednak trudno przekonać do tego wszystkich.

Na wagarowiczów tradycyjnie oko będą mieli policjanci. Funkcjonariusze zapowiadają kontrole miejsc, w których może gromadzić się młodzież. Wystosowali także specjalny apel do właścicieli sklepów, pubów i kawiarni, by nie sprzedawać niepełnoletnim alkoholu.

– Uczniowie organizują sobie czas we własnym zakresie. Zdarza się, że będąc poza nadzorem dorosłych, sięgają po alkohol – mówi Anna Szypczyńska, z piskij policji. –  Policjanci województwa warmińsko-mazurskiego korzystając ze sposobności wystosowali  list do właścicieli sklepów, pubów i kawiarni. Funkcjonariusze apelują, aby nie sprzedawać i nie podawać żadnego alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 lat. Podkreślają, aby pamiętać o tym nie tylko przy okazji Dnia Wagarowicza.

Sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej jest nie tylko przestępstwem, ale także wielką szkodą wyrządzoną młodemu człowiekowi, jego rodzicom i najbliższym, piszą w liście policjanci. My także przyłączamy się do apelu, by Dzień Wagarowicza obchodzić przede wszystkim z głową.