Iskierki najlepsze w pierwszej rundzie Coca-Cola Cup

Iskierki Biała Piska wygrały pierwszy turniej eliminacyjny rozgrywek piłkarskich Coca-Cola Cup. W finale turnieju rozgrywanego w Białej Piskiej gospodynie pokonały Gimnazjum nr 1 w Piszu.

Rozpoczęły się eliminacje kolejnych młodzieżowych rozgrywek piłkarskich. Gimnazjaliści rywalizują w ogólnopolskim turnieju Coca-Cola Cup. W środę w Białej Piskiej spotkały się zespoły dziewcząt z powiatów piskiego i ełckiego. Gospodarzy reprezentowała drużyna Iskierki, a do rywalizacji zgłosiły się także piłkarki z Gimnazjum nr 1 w Piszu.

Nasze zespoły zmierzyły się w finale rozgrywek. Obie drużyny znakomicie zaprezentowały się rywalizacji grupowej, odnosząc komplet zwycięstw. W półfinale gospodynie pokonały gimnazjalistki z Prostek 2:1, a piszanki ograły aż 6:0 Gimnazjum nr 1 Ełk. W spotkaniu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju lepiej zaprezentowały się miejscowe. Iskierki prowadzone przez Krzysztofa Suchwałko pokonały Gimnazjum nr 1 Pisz 4:1.

Awans do dalszych rozgrywek gwarantowało także trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Zajęły je reprezentantki Publicznego Gimnazjum w Prostkach, które na zakończenie zmagań rozbiły aż 7:0 Gimnazjum nr 1 Ełk. Kolejne eliminacje odbędą się w kwietniu.

Klasyfikacja końcowa.
1. Iskierki Biała Piska
2. Gimnazjum nr 1 w Piszu
3. Publiczne Gimnazjum w Prostkach
4. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ełku
5. Gimnazjum w Nowej Wsi Ełckiej
6. Gimnazjum nr 3 w Ełku
7. Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach
Skład Iskierek Biała Piska:
Wiktoria Grygorowicz, Ewelina Lendzioszek, Angelika Piasecka, Paulina Zielińska, Klaudia Gutowska, Natalia Sierzputowska, Natalia Świderska, Daria Jabłońska, Julia Piwko, Martyna Radziemska – trener Krzysztof Suchwałko