W nagrodę półfinał we własnej hali

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu wygrały rejonowy turniej Mistrzostw Województwa w kategorii “dwójek”, pokonując zespoły z Mrągowa, Wielbarka i Szczytna. W turnieju chłopców zagrali młodsi o dwa lata reprezentanci SP 1 Pisz.

Bardzo dobry występ w Mistrzostwach Rejonu V szkolnych rozgrywek w najmłodszej grupie wiekowej zanotowały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu. W siatkarskich „dwójkach” występują uczniowie klas IV. Podopieczne Magdaleny Gmaj i Mariusza Jurzykowskiego podczas rozgrywek w Szczytnie ograły 2:1 SP 4 Mrągowo, 2:0 SP Wielbark, 2:0 SP 6 Szczytno. Razem z zespołem z Mrągowa piszanki zagwarantowały sobie udział w występ w półfinale Mistrzostwa Województwa. Turniej odbędzie się w kwietniu w SP 4 Pisz.

W rywalizacji chłopców wystąpili reprezentanci SP 1 Pisz. Powiat piski reprezentowali drugoklasiści z klasy sportowej. Na tym etapie rozgrywek różnica wieku i warunków fizycznych była widoczna. Piszanie przegrali trzy spotkania, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Tydzień wcześniej w Szczytnie odbył się turnieju piątoklasistów. W tej grupie rywalizują zespoły trzyosobowe. Dziewczęta z SP 4 Pisz zajęły 3. miejsce. W decydującym meczu o awansie piszanki uległy po tie breaku zespołowi z Wydmin.

Składy SP 4 Pisz:
Kat. kl. IV
Klaudia Brzostek, Samanta Butler, Wanesa Szczech, Maja Chaberek, Zuzanna Kulikowska, Aleksandra Trzcińska – trenerzy Magdalena Gmaj, Mariusz Jurczykowski.
Kat. kl. V.
Oliwia Pawlak, Amelia Kamińska, Karolina Bazydło, Zuzanna Kulikowska, Klaudia Ruchała, Ewelina Smaka – trener Mariusz Juczykowski