Panowie odpadli, panie grają dalej

Żeński zespół reprezentujący gminę Biała Piska zagra w finale piłkarskich Mistrzostw Województwa LZS. Podopieczne Krzysztofa Suchwałko wygrały turniej eliminacyjny, który odbył się w niedzielę w Białej Piskiej. Niestety, w drugim etapie zmagań odpadły oba męskie zespoły z Białej Piskiej.

Dwa zwycięstwa i remis dały zespołowi Gmina Biała Piska awans do finału Mistrzostw Województwa LZS w kategorii kobiet. Jeden z czterech turniejów eliminacyjnych odbył się w niedzielę w Białej Piskiej. Reprezentację gospodarzy przygotował Krzysztof Suchwałko, tworząc drużynę ze swoich podopiecznych z Publicznego Gimnazjum w Białej Piskiej oraz starszych wychowanek, które obecnie uczą się w innych szkołach.

Gospodynie zaczęły zmagania od zwycięstwa 2:1 z licealistkami z Węgorzewa, a następnie ograły 3:0 Gminę Miłki. Z pokonaniem tych drużyn nie miały także problemów reprezentantki Gminy Wydminy, więc bezpośrednie starcie z zespołem z Białej Piskiej było swoistym finałem.

Wydawało się, że gospodynie nie będą miały problemów z odniesieniem kompletu zwycięstw. Do przerwy prowadziły z Wydminami 2:0. Po zmianie stron przyjezdne potrafiły jednak odrobić straty i sprawa awansu do finału wojewódzkiego rozgrywek ważyła się do samego końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2, a remis promował miejscowy zespół, który zanotował lepszy bilans bramek.

W finale MW nie zagrają mężczyźni z Białej Piskiej. W niedzielę dwa zespoły rywalizowały w drugim etapie eliminacji w Rynie. Przepustkę w stawce sześciu drużyn dawały tylko dwa pierwsze miejsca w grupie. Derby Biała Piska sklasyfikowano na 3. miejscu, a Gmina Biała Piska zajęła kolejną lokatę.