Itan najlepszy w Polsce

Złoto w biegu stylem dowolnym i srebro klasykiem podczas Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Białce Tatrzańskiej wywalczył Itan Ciborowski, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 w Piszu.

Dwukrotnie na podium Igrzysk Młodzieży Szkolnej w narciarstwie klasycznym stanął w weekend Itan Ciborowski. 11-latek z sukcesami rywalizował w najmłodszej kategorii wiekowej. Zawody szkolne to obok rywalizacji klubowej zawody rangi mistrzostw Polski.

Itan Ciborowski startował w igrzyskach jako reprezentant Szkoły Podstawowej nr 4 w Piszu. Wystąpił w dwóch biegach indywidualnych. W sobotę 11-latkowie i młodsi rywalizowali na dystansie kilometra stylem klasycznym. Od początku od stawki oderwało się dwóch zawodników. Itan Ciborowski do ostatnich metrów walczył z Dominikiem Paniakiem. Ostatecznie rywal okazał się minimalnie lepszy, wygrywając zaledwie o 0,8 s.

Następnego dnia Itan miał okazję do rewanżu w biegu stylem dowolnym i wykorzystał ją znakomicie. Dystans w najmłodszej grupie wiekowej został wydłużony do 1,5 km. Piszanin triumfował niemal nokautując rywali. Trasę pokonał w czasie 5:47,02, wyprzedzając pozostałych dwóch medalistów o 20 i 30 sekund.