Ruszył nabór do straży granicznej

Ponad trzydzieści miejsc pracy czeka na kandydatów, którzy chcą pełnić służbę w placówkach Warmińsko – Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. Dokumenty należy składać osobiście w Wydziale Kadr i Szkolenia W-MOSG w Kętrzynie.

Na kandydatów czekają 32 miejsca pracy. W-MOSG poprzez 11 placówek ochrania prawie 200 km lądowej granicy Polski z Federacją Rosyjską. Z informacji, które można odnaleźć na stronie internetowej W-MOSG wynika, że od kandydatów do służby wymaga się m. in. umiejętności współpracy w zespole, zainteresowania tematyką bezpieczeństwa publicznego, nastawienia na rozwój zawodowy, komunikatywności, kreatywności w działaniu.

Procedura naboru przebiega dwuetapowo. Pierwszy etap, to złożenie kompletnej dokumentacji, rozmowa klasyfikacyjna oraz badania psychologiczne i badania psychofizjologiczne. Drugi etap, to testy z wiedzy ogólnej, wybranego języka obcego i sprawnościowe.

Wszyscy chętni do służby powinny osobiście złożyć wymagane dokumenty w Wydziale Kadr i Szkolenia Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78. Dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00–14.00. Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdują się na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w zakładce Nabór do służby. Na stronie dostępne są też wszystkie niezbędne do rekrutacji druki.