Powiat Piski rozprawił się z Nauczycielami

Powiat Piski został pierwszym finalistą rozgrywek Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej, pokonując na inaugurację zmagań w grupie mistrzowskiej Nauczycieli 3:1.

Powiat Piski po raz drugi pokonał Nauczycieli w tegorocznych rozgrywkach Piskiej Środowiskowej Ligi Piłki Siatkowej. Piątkowy mecz rozpoczął rywalizację w grupie mistrzowskiej. Spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco i faktycznie było to jedno z lepszych starć w lidze w tym sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Nauczyciele, którzy wygrali pierwszą partię 25:19. Powiat Piski musiał brać się do pracy i szybko odrobił straty. Po dwóch partiach był remis. W trzeciej i czwartej odsłonie „Powiatowi” utrzymali wysoki poziom gry, choć przydarzył im się jeden przestój. Dekoncentracja wdarła się w końcówce meczu. Przy wyniki 23:13 w czwartej partii wydawało się, że rywalizacja już jest rozstrzygnięta, tymczasem Nauczyciele zaczęli punktować seriami. Doprowadzili do wyniku 23:24. Mecz zakończyła zepsuta zagrywka zawodnika Nauczycieli.

Powiat Piski zapewnił już sobie występ w finale rozgrywek, bez względu na wynik piątkowego meczu z Yepaa Team. Bardzo korzystny okazał się bonus punktowy, który „Powiatowi” zarobili za zwycięstwo w rundzie zasadniczej rozgrywek.

W drugiej rundzie rozgrywek występują także zespoły z miejsc 4.-5. Stawką rywalizacji drużyn Amarena Team i Straż Pożarna Pisz jest występ w finale pocieszenia. Bliżej gry o 3. miejsce w klasyfikacji końcowej jest Amarena, która pierwsze starcie wygrała 3:0.