Piłeczka ograła wicelidera z Olecka

Tenisiści Piłeczki Pisz od zwycięstwa z aktualnym wiceliderem grupy wschodniej III ligi rozpoczęli rundę rewanżową. Spotkanie z Czarnymi Olecko zakończyło się wynikiem 10:8, ale piszanie mieli mecz pod kontrolą.

Piłeczka Pisz zrobiła pierwszy ważny krok do awansu do play off o mistrzostwo III ligi. Warunkiem na przedłużenie szans było pokonanie w rundzie rewanżowej Czarnych Olecko. Dla Piłeczki było to pierwsze starcie po długiej przerwie, więc mecz z wiceliderem zapowoadał się jako bardzo wymagający.

Piszanie osiągnęli zamierzony cel, odnosząc zasłużone zwycięstwo 10:8. Bardzo dobry występ zanotował Sebastian Nogacki. Lider Piłeczki w tym sezonie był w niedzielę niepokonany. Wygrał cztery mecze singlowe oraz debla, zdobywając 4,5 punktu.

– Wynik tego nie pokazuje, ale wygraliśmy bardzo pewnie – mówi Sebastian Nogacki. – Przed ostatnią serią singli prowadziliśmy 9:5, więc już mieliśmy zagwarantowany remis. Ja wychodziłem na najsłabszego zawodnika Czarnych. Założyliśmy, że zdobędę punkt potrzebny do zwycięstwa, więc mogli zagrać zawodnicy rezerwowi. Teraz musimy zagrać równie dobry mecz z Olsztynem.

W spotkaniu z Czarnymi punktowali także Paweł Zieliński i Marcin Filipowicz, zdobywając odpowiedni 3 oraz 2,5 pkt. W podstawowym składzie Piłeczki zagrał Waldemar Pawelczyk, a w końcówce na zmiany wchodzili Łukasz Mikucki i Andrzej Wojsław.

Piłeczka mimo zwycięstwa nad wiceliderem pozostała na 3. miejscu w tabeli. Rywale mają więcej rozegranych spotkań, ale najważniejsze, że w dwumeczu z Czarnymi piszanie wyszli na remis.