Motorowerem w golfa

Dużo szczęścia miał 70 – letni kierowca motoroweru, który wymuszając pierwszeństwo zderzył się z volkswagenem golfem. I chociaż wszystko wyglądało groźnie kierowcom nic się nie stało. Motorowerzysta miał zakaz kierowania pojazdami.

Na trasie Biała Piska- Drygały doszło do zderzenia motorowerzysty z samochodem osobowym. Kierujący motorowerem 70-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo volkswagenowi. Doszło do zderzenia. Na szczęście, żadna z osób nie doznała obrażeń.

– Jak ustalili policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia, kierujący motorowerem jechał od strony miejscowości Iłki. Wjeżdżając na skrzyżowanie z drogą Drygały – Nowe Drygały nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenowi. Doszło do zderzenia – powiedziała Anna Szypczyńska – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu – Osobówką kierowała kobieta, która jechała z pasażerem. Żadna osoba uczestnicząca w zdarzeniu nie ucierpiała.

W wyniku dalszych czynności okazało się że motorowerem marki blade jechał 70-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Jednak 70 – latek miał obowiązujący do lipca tego roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierującemu motorowerem grozi nawet 3 lat pozbawienia wolności.