Boys Ekstraklasa Disco Polo

15 marca odbędzie się premiera filmu dokumentalnego podsumowującego 25 lat działalności zespołu Boys – gwiazdy polskiej sceny disco polo. Film nosi tytuł „Boys Ekstraklasa”.

Nie wszyscy wiedzą, że lider zespołu Marcin Miller jest mieszkańcem Mazur. Grupa Boys wielokrotnie koncertowała w Piszu, przyciągając tysiące widzów. Zespół Boys został założony wiosną 1991 w Prostkach koło Ełku, skąd pochodzi lider muzycznego teamu.

Boys 2

Koncert Boys w Piszu Klub Galindia 2013

Często grywali w klubie El Dorado w Zimnej, jeszcze przed wydaniem pierwszej kasety w 1991 r.. Pod koniec tego samego roku został wydany pierwszy album zespołu. Od początku kompozytorem utworów i autorem tekstów jest Marcin Miller urodzony na Mazurach w Prostkach koło Ełku. . Muzyka zespołu zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat. Grupa stopniowo odchodziła od typowego disco polo w kierunku muzyki dance.

Zespół zdobył 6 platynowych płyt i 2 złote. W 1996 podczas wręczania nagród za osiągnięcia w Warszawie w klubie Tango odebrał 3 statuetkiVictoria ’96 w kategoriach: zespół roku, wokalista roku i płyta roku. W czerwcu 1995 r. w Opolu odebrał nagrodę jako jedyna grupa disco polo. W sumie zespół Boys zdobył ponad 25 nagród za swoje osiągnięcia. Zespół koncertuje także poza granicami Polski m.in.: w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Belgii, Niemczech. W minionym roku w Ostródzie, Boysi obchodzili 25 lecie istnienia zespołu. 27 sierpnia odbył się wielki benefis grupy w Iłowie, który zakończył ich jubileuszową.