Nowa karetka w Dzień 112

Od czwartku w taborze piskiego szpitala jeździć zaczęła nowa karetka pogotowia ratunkowego. Data na start jak najbardziej odpowiednia, gdyż 11 lutego, jest europejskim dniem numeru ratunkowego 112.

Nowy samochód z całkowicie nowym wyposażeniem sfinansowano w całości z dotacji urzędu wojewódzkiego. Koszt dotacji to około 400 tys. złotych.

– Jest to druga nowa karetka zakupiona przez nasz szpital w ostatnim czasie. Jednak poprzednia sfinansowana przez starostwo i szpital wyposażona jest w nieco starszy sprzęt, który przenieśliśmy z innego samochodu – powiedział Marek Skarzyński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Piszu. – W tym przypadku zarówno samochód, jak i jego wyposażenie są nowe. Tak więc teraz jest to najlepszy samochód w naszej bazie.

Aktualnie w taborze jeździ 7 karetek, jednak jedna z nich ze względu na zużycie musi być wycofana. Nowy pojazd z powodzeniem ją zastąpi, polepszy komfort pracy i bezpieczeństwo pacjentów. Ratownikom w dniu numeru 112 życzyć można, by nowy pojazd nie nabijał jednak szybko przejechanych kilometrów