Znicz rozbił Koronę

Znicz Biała Piska nie miał problemów z pokonaniem Korony Ostrołęka z mazowieckiej ligi okręgowej. Nasz III-ligowiec wygrał 5:1.

Korona Ostrołęka była trzecim sparingowym rywalem Znicza Biała Piska. Zespół notowany w mazowieckiej okręgówce nie sprawił naszemu reprezentantowi najmniejszych problemów. Znicz prowadził grę i stwarzał okazje bramkowe. Udało się wykorzystać pięć z nich. Dwa gole strzelił Paweł Adamiec, a po jednym dołożyli Konrad Radzikowski, Robert Cychol oraz testowany napastnik z Wissy Szczuczyn. Gospodarze odpowiedzieli golem honorowym.

– Przeciwnik może nie był najmocniejszy, ale potraktowaliśmy ten mecz jako dobrą jednostkę sparingową na dużym boisku ze sztuczną nawierzchnią, z którego nie możemy korzystać na co dzień – mówi Ireneusz Piwko. – Wiadomo, że bardziej wartościowe są mecze z Olimpią Zambrów czy MKS Ełk, na których tle lepiej widać nasze braki. Z Koroną mogliśmy skupić się na ofensywie, budowaniu akcji w ataku pozycyjnym i potrenować skuteczność w warunkach meczowych. Na pewno mogliśmy wygrać wyżej, bo kilka dobrych okazji zmarnowaliśmy.

Znicz w lutym ma rozegrać aż sześć sparingów. W środowe popołudnie zespół wybiera się do Łomży na mecz z ŁKS.