Itan blisko podium

Itan Ciborowski z Pisza zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików i UKS w biegach narciarskich. 11-latek uplasował się blisko podium w rywalizacji stylem dowolnym na 1700 metrów.

W najmłodszej grupie wiekowej podczas Mistrzostw Polski Młodzików i UKS w narciarstwie biegowym wystąpił Itan Ciborowski z Pisza. 11-latek stanął do rywalizacji z zawodnikami starszymi o rok. W weekend startował w dwóch biegach na dystansie 1700 metrów. Bardzo udanie zaprezentował się zmaganiach stylem dowolnym, zajmując 5. miejsce ze stratą 28 sekund do zwycięzcy. Piszanin uzyskał czas 6:48 min. W mistrzowskim biegu stylem klasycznym Itan zajął 22. miejsce.

11-latek startował w MP w Tomaszowie Lubelskim pod opieką rodziców Anety i Sebastiana Ciborowskich. Formalnie jest zawodnikiem klubu Speed Jasło i to na południu Polski przygotowywał się przez kilka dni do najważniejszego startu w sezonie, ale to właśnie rodzice zaszczepili w nim sportowe pasje i są jego trenerami. Oboje zresztą także z sukcesami uczestniczą w rywalizacji narciarskiej.

Mistrzostwom towarzyszył bieg amatorów o Puchar Ziemi Tomaszowskiej. Aneta i Sebastian Ciborowscy stanęli na podium. Aneta okazała się najlepsza w rywalizacji pań, a Sebastian zajął open 3. i sięgnął po zwycięstwo w swojej grupie wiekowej.